Hot Döner Menü Fiyatları

Hot Döner Menü Fiyatları; Herkesin bildiği gibi döner Osmanlı mutfağında bulunan ve icat edilen bir yemektir. 19. Yüzyılın başlarında bulunmuştur. Yıllar önce Osmanlı zamanında şimdiki Cağ Kebap gibi şişe yan olarak dizilmiştir. Daha sonra babasının et restoranında dikey olarak şişe geçirmeyi akıl eden İskender Efendi tarafından bulunmuştur. 

Bursa da genellikle şişe dik geçirilerek yapıldığından bulunuş ve doğuş yeri olarak Bursa bilinmektedir. Özellikle kuzu etini belli soslarla dinlendirip şişe geçirildikten sonra odun ateşi ile pişirilmesi bu döneri döner yapan husustur. 

Günümüzde bu döner arap şavurmasına, Yunan girosuna ve Meksika’nın taco al pastoruna ilham olduğu söylenmektedir. 

Bu döneri günümüzde bir çok mekan ve marka büyük bir titizlikle yapmaktadır. Bu mekanlardan bir tanesi de Hot Dönerdir. Hot döner 1996 yılında piyasaya girmiş be gıda alanında iş yapmaya başlamıştır. Ardından 2011 yılında döner sektörüne atılarak bu markayı oluşturmuştur. 

Bugün ise 23 şubesi İstanbul’da olmak üzere 17 ilde şubesi bulunmaktadır. Toplam şube sayısı ise 56’dır. 

Hot Döner Menü Fiyatları 

Hot Döner Fiyat konusunda çok titiz davranmaktadır. Özellikle bir çok döner yapan firma, marka ve mekana göre çok uyguna menüler oluşturmuştur. Hot Döner Fiyat Listesi ni hazırlarken bir çok unsuru göz önüne alarak oluşturmuştur. Hot Döner Menü Fiyat ları sizin de cebinize ve kesenize uygun olacağından bu lezzeti güvenle ve keyifle yiyebilirsiniz. 

Sizler için hazırladığımız bir önceki yazımızda ise; Hızlı Burger Menü Fiyatları hakkında bilgi verdik 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir